12 Aralık 2019 Perşembe

Yönlendirme Levhaları

Yönlendirme Levhaları

Yönlendirme Levhaları ,   yangın anında veya acil çıkış durumunda insanları yönlendiren çıkış kapılarını bulmalarını kolaylaştırıp en kısa sürede binayı terk etmeleri için yardımcı olan tabelalar üretmekteyiz.

Yangın Yönlendirme Levhaları Yönetmeliği

Güvenlik kurallarının ilk maddesi ve amacı zaten: “Bu Yönetmeliğin amacı, işyerlerinde kullanılacak güvenlik ve sağlık işaretlerinin uygulanması ile ilgili kuralları belirlemektir.” Aslında bu madde her şeyi özetliyor:
  1. Bu Ek yangınla mücadele amacıyla kullanılan ekipmana uygulanır.
  2. Yangınla mücadele ekipmanı özel bir renk ile belirtilecek ve yerini bildiren bir işaret levhası ve/veya bu gibi ekipmanın bulunduğu yer ya da erişim noktaları için özel bir renk kullanılacaktır.
  3. Bu tür ekipmanı belirlemede kırmızı renk kullanılacaktır. Kırmızı alan, ekipmanın kolayca tanınabilmesi için yeterince geniş olacaktır.
  4. Bu tür ekipmanın bulunduğu yeri işaretlemek için Ek–II, bölüm 3.5’te verilen işaret levhaları kullanılacaktır.

Işıklı Yönlendirme Levhaları

İş güvenliği alanında özellikle inşaat şantiyelerinde ve sanayi, tekstil ve bunun gibi ağır ve hacimli makineler kullanılan hizmet sektörü dediğimiz alanda güvenlik önlemleri maksimum düzeyde olmalıdır. Aksi takdirde yaşanan iş kazalarının önüne geçemeyiz. Yapılan araştırmalara göre iş kazalarının %80’ninden fazlası ışıklı yönlendirme levhalarının yeterli olmamasından veya güvenlik önlemlerinin alınmamasından kaynaklanmaktadır. Güvelik önlemlerinin ve uyarı levhalarının temel amacı insanı korumaktır. İnsana verilen değerin sonucudur.

Yönlendirme Levhaları ve Acil Çıkış Levhaları İmalatı

Bu değerin farkında olan 333 Etiket önce iş güvenliği ilkesi ile birçok uygulama yapmaktadır. Bunun için iş güvenliği afişleri, uyarı levhaları, yasaklama levhaları, elektrikli uyarı levhaları, acil çıkış levhaları, fabrika girişi güvenliği levhaları, iç mekan yönlendirme levhaları, yangın söndürme imleri ve levhaları, tıbbi atık levhaları gibi birçok   Giriş çıkış ve güvenlik levhaları yapmaktayız. Bu gibi levhaların önemine vakıf olan firmamız bu hizmetlerin tamamını kalitesinden ödün vermeden ve özenle yapmaktadır.

Yönlendirme Tabelası Örnekleri

Şantiye sahasında yapılan bütün faaliyetlerin güvenli bir şekilde yapılmasını ifade etmek üzere şantiye gerekliliklerine göre talimatlar hazırlanmaktadır (Kazı işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı, beton pompaları ile güvenli çalışma talimatı, betonarme kalıp yapım söküm talimatı, demir bükme ve demir kesme makineleri kullanma talimatı, elektrik işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı vb. )

Yönlendirme Levhaları Vektörel

İkaz ve uyarı levhaları belirlenip uygun yerlere astırılmalıdır. Bunun gibi iş güvenliği talimatlarına uymak ve uyarmak; çalışanları ve şantiye içerisinde bulunabilecek herkesi olası ihtimallerin zararından koruyabilmek için Acil Çıkış Levhalarına bilhassa önem verilmelidir.

Okul Yönlendirme Levhaları

Acil Çıkış Levhaları, Yangın Çıkış Levhaları, Çıkış Yönlendirme Levhaları,Exit Yönlendirme Levhaları, Çıkış Exit Levhaları, Acil Durum Yönlendirme Armatürleri Levhaları, Fotolümenli yangın levhaları, Çift Taraflı Yönlendirme Levhaları, Acil Çıkış Kapısı, Yangın Alarmı Levhaları, Yangın Dolabı Levhası üretimini yapıyoruz.

Acil Çıkış Levhaları hakkında bilmeniz gerekenlerFabrika çevre ve tesislerin güvenliğinde kullanılan iş güvenliği levhaları genellikle 25 X 35 cm, 35 X 50 cm ve 50 X 70 cm ebatlarındadır.
Rahat okunabilmesi için az ve öz bilgi içermelidir.
İş güvenliği levhaları açıkça görülebilen bir konuma yerleştirilmelidir.
Levhalar Hasar veya Çarpma Riskinden korunmalıdır.

Ofis Yönlendirme Levhaları

İş güvenliği işaretleri ve renk kodları 23- Aralık-2003 tarih ve 25325 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre iş yerindeki çalışanlara levha bilgileri hakkında gerekli eğitiminin verilmesi iş güvenliği levhaların anlam ve içeriğini artıracaktır.

Ayaklı Yönlendirme Levhaları

İş güvenliği levhaları iş güvenliği için bir araçtır.

Bina İçi Yönlendirme Tabelaları

Tehlikeleri ortadan kaldırmaz veya azaltmaz. İş güvenliği için gerekli koruma önlemleri alınmalıdır.
Acil Çıkış Levhaları, Yangın Çıkış Levhaları, Çıkış Yönlendirme Levhaları,Exit Yönlendirme Levhaları, Çıkış Exit Levhaları, Acil Durum Yönlendirme Armatürleri Levhaları, Fotolümenli yangın levhaları, Çift Taraflı Yönlendirme Levhaları, Acil Çıkış Kapısı, Yangın Alarmı Levhaları, Yangın Dolabı Levhası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme